fbpx

Змішане навчання в школі

Новий навчальний рік – це завжди нові очікування та хвилювання для викладачів. Цьогоріч занепокоєнь ще більше, бо вся відповідальність за те, яким буде навчальний процес, лягла на вчителів.

Останнім часом ми багато чуємо про змішане навчання, тож треба визначити, які нові можливості воно створює та які нові обов’язки виникають.

Змішане навчання в школі як новий принцип викладання може бути ефективним та корисним. Але для початку звернемося до самого змісту терміна. Змішане навчання – це використання усіх традиційних і нетрадиційних форм, методів навчання із застосуванням онлайн-елементів та самостійного засвоєння матеріалу. При цьому навчальна програма та теми занять залишаються. Проте потрібно шукати нові форми представлення матеріалів для школярів та нових способів взаємодії між учасниками навчального процесу.

Переваги змішаного навчання в школі:

  • Доступ до матеріалів у будь-який час.
  • Можливість навчатись у зручних умовах.
  • Можливість користуватися додатковими джерелами інформації.
  • Ефективне використання часу в класі.

Недоліки змішаного навчання в школі:

  • Відсутність спілкування віч-на-віч з учителем та іншими школярами.
  • Додаткове навантаження на вчителя, батьків і дитину.
  • Потреба засвоєння нових технічних засобів, безперебійний доступ до інтернету.
  • Складність контролю засвоєння знань.

Зараз для ефективного процесу навчання потрібно зрозуміти, що змін потребує саме форма та методи подачі інформації. Бо втримати увагу дітей онлайн-лекцією без додатково контенту дуже важко. Для перетворення змішаного навчання в школі в захопливий процес для всіх учасників, по-перше, треба визначити, що можна робити онлайн, а що офлайн. Наприклад, для засвоєння лекційного матеріалу можна записувати відеоукроки або проводити зустрічі онлайн. Натомість практичні та лабораторні роботи бажано проводити в класі. Також змішане навчання дозволяє саме вчителю вирішувати, у якій формі можна подавати інформацію: ігор, анімації, 3D-туру тощо. Зрозуміло, що підготовка до уроку, створення та пошук контенту забирає багато часу вчителя, тож на допомогу приходять нові інструменти.

У квітні цього року з’явився новий додаток Erudito, що став помічником у роботі вчителя. Дитиною він сприймається як додаток, який перетворює навчання на гру. А ось для вчителя – це інструмент, за допомогою якого можна проводити онлайн- та офлайн-уроки. Головною перевагою Erudito є наявність бази контенту для 3-4 класів НУШ. Це дозволяє зекономити вчителю час на створення контенту та перевірку домашніх завдань. Усі навчальні матеріали додатку створені за стандартами МОН, до того ж подаються вони в різних форматах: іграх, анімаціях, відео, тестах, коміксах.

Як працює додаток? Учитель викладає тему уроку за допомогою онлайн- або відеолекції, для цього у нього є всі потрібні матеріали. Потім у додатку дає учням завдання, які вони повинні виконати. Якщо діти не засвоїли матеріал, то контроль не пройдуть. Учитель може перевірити роботу школярів та побачити, де вони зробили помилки.

Головне, що концепція змішаного навчання в школі відкриває нові можливості, якими можуть скористатися всі учасники навчального процесу, аби зробити його максимально корисним, цікавим та ефективним.

Форма відправлена успішно